Mevlana’ nın ‘’Kalbinizle yaptığınız her şey, size geri dönecektir’’ anlayışı ile çıktığımız yolculukta Tasquartas Otel olarak sizlerle ilk buluşmamız. Misafirlerimizle yenilenme sürecinde yaşadığımız eğlenceli tecrübelerimizi paylaşabilmeyi dilerdik? İstedik ki kendinizi rahat ve güvende hissedin. Odalarımızı, bahçemizi yenilerken kalbimizden geçen tek şey siz sevgili misafirlerimizin biriktireceği unutulmaz anılarında gülümsemeyle hatırlanmak ve çekilen tüm fotoğraflarınızda emek verdiğimiz her şeyin harika bir arka fon olması, bizim için çok değerliydi. Genç, dinamik, güler yüzlü ekibimizle sizlere hizmet etmekten mutluluk duyacağız.

Alaçatı’daki hayata ve tarihe en büyük şahit, taşlarıdır.

200 yıllık Rum evlerinden çıkma taşlarla geleneksel mimariden ilham alınarak inşa edilmiş, yaz aylarında imbat rüzgarının serinliğini almak amacıyla, bin metrekare alan içerisinde iki taş binamızı karşılıklı olarak konumlandırdık. Farklı tasarım, büyüklük ve manzaralara sahip 25 odamızda konforlu konaklama imkanı sağladık.

Sürdürülebilir gelecek için; dünyanın, yenilenebilir temiz enerjiye ihtiyacı olduğuna inandığımızdan, elektriğimizin şimdilik sadece küçük bir kısmını kendi güneş panellerimizde üretiyoruz.

Dünya genelinde değişen şartlar sağlığımız konusunda daha da bilinçlenmemizi sağladı. Doğa ile kurduğumuz ilişki ruhumuzu beslerken bedenimizin şifasının doğallıkta olduğunu anladık. Tasquartas ailesi olarak sizin için her şeyi özenle seçtik. Ege’ ye ait tüm kokuları içinde barındıran reçellerin işi, hayatınıza yeni renkler katmak,
palmiyelerin işi sizi güneşten korumak değil, onlara verdiğimiz görev size mutluluk vermek,
havuzun işi sizi serinletmek değil, arındırmak sıkıntılarınızdan…
Maldivlerden gelen kamelya, belki sizi Maldivlere götürecek büyüye sahip değil ama içeceğinizi yudumlarken sizi büyüleyeceğine eminiz.

Tabi, kötü yanlarımızı da söyleyelim:

bağımlılık yaparız,
bizi özlersiniz,
iş toplantısının en sıkıcı anında aklınıza düşeriz, çıkıp gelesiniz gelir.
her cuma düşünürsünüz, yol çeker canınız.
Bizi düşününce, aklınıza sakız kokusu gelir, yada sakız çiğnerken aklınıza biz?
Hafif üşüyüp ürperdiğinizde aklınıza biz geliriz, bahçemizi özlersiniz, yada cumbalı odanın balkonunda üstünüze hafif bir şal almayı.

Bahçe odalarımızın size verdiği keyfi unutamaz açtı mı baharda çiçekler diye merak edersiniz.
mandalina reçeli görünce bizi özlersiniz,
boyoz görünce aklınıza düşeriz,

Çalışanlarımız biraz farklı;
uyandırma servisini kumrulara verdik, sabahları sizi huzur içinde uyandırmak onların işi, güvenliğimizden sokak hayvanlarımız sorumlu, müziğimiz kuşların dilinde…

Odanızın kapısından başlayan çimlere çıplak ayakla basarak başlayın istedik güne. Sizi, çimler taşısın kahvaltıya.

Her metrekarede resimlerinizin güzel çıkması için gerekli ışık ve dekor düzenlemesi özel olarak yapıldı. 100 farklı noktada 100 farklı dekor ve ışıkla
100 farklı fotoğraf alanı yarattık. Tbt si bile kıymetli.

Bizim uzaklık ölçü birimimiz biraz farklı, her yere adım hesabı yaparız. Hacı Memiş çarşıya 500 adım uzaktayız, sevdiceğinizle el ele yürüyeceksiniz.
Akşam çarşıdan dönüş 100 adım… 100’den sonrasını sayacak halde olmayacaksınız zaten 🙂

Peki….

Yaz biter de Alaçatı’da keyif biter mi..?

Biz hiçbir yere gitmiyor, kışın o soğuk gecelerde içinizi ısıtan lezzetlerle şömine başında Sevdiklerinizle ya da afili yalnızlığınızla burada bekliyor olacağız.

Bilen bilir bilmeyen de mutlaka Alaçatı’da sonbahar ve kış mevsimlerinin güzelliğini deneyimlemelidir. Köyün tüm havası değişir, begonviller koca yaz sardıkları konakları, Arnavut kaldırımlı sokakları yağmurun huzurlu hissine emanet eder. Kış ortası ateşin başında cama vuran damlaları izlerken, sever size sürpriz yapmayı İzmir’in havası ve döner masmaviye gökyüzü Güneş devralır içinizi ısıtmayı.

Tatile veda etmek zor, Alaçatı’ya veda etmek çok zor ama eğer bize veda etmek çok çok zor olursa anlarız ki başardık, dokunduk kalbinize…

Bu arada unutmadan hatırlatalım otelimizin dışında bıraktıklarımızı:
-stres
-kalabalık
-gürültü
-corona

YERİNİZİ AYIRTIN

Eşsiz tatil keyfi için odalarımıza hemen göz atın ve size en uygun odaya rezervasyon yaptırı; sizleri bekliyoruz…